با امید به گذراندن ساعاتی خوش و پر بار در وبلاگ کیمیاگران فردا با ارائه ی نظرات و پیشنهادات خود ما را در هر چه بهتر شدن مطالب یاری کنید.با تشکر کیمیاگران فردا
کیمیاگران فردا
مفید ترین و جدیدترین مطالب شیمی  
قالب وبلاگ
ساعت و تاریخ


 
استخاره آنلاین

استخاره آنلاین با قرآن کریم

اوقات شرعی
شمارنده بازدید

پیوند کووالانسی

حالت پیوند در بیشتر ترکیب ها، رفتاری بین حالت کووالانسی خالص و یونی خالص دارد. یکی از روش های بررسی خصلت بینابینی پیوند ها، به اندازه تغییر شکل یون استوار است. عقیده بر این است که کاتیون مثبت، ابر الکترونی آنیون منفی را جذب می کند و آن را از شکل کروی و متقارن خود خارج می سازد. این تغییر شکل، غلظت ابر الکترونی بین کاتیون و آنیون را در پیوند افزایش می دهد و خصلت کووالانسی جزئی در آن ایجاد می کند.

هنگامی که این تغییر شکل خیلی زیاد باشد، خصلت کووالانسی، خصلت غالب در پیوند خواهد بود. میزان تغییر شکل آنیون با کوچک تر شدن اندازه کاتیون، بزرگ تر شدن اندازه آنیون و افزایش تعداد بارهای مثبت و منفی این دو یون بستگی مستقیم دارد.

در آزمایش زیر با کلیک روی Molecule view می توانید نمای سه بعدی مولکول های پیشنهادی را با حرکت دادن ماوس بر روی مولکول مشاهده نماید و همچنین با کلیک روی Reactions، واکنش های مربوط به دو مولکول انتخاب شده را مورد بررسی قرار دهید.

آشنایی با مفاهیم :

پیوند کووالانسی غیر قطبی :

پیوندی است که در آن الکترون های پیوندی بین دو اتم همنام سازنده مولکول به طور مساوی پخش شده اند. مثل: H - H

پیوند کووالانسی

پیوند کووالانسی قطبی :

پیوندی است که به دلیل تسهیم نامساوی الکترون های پیوندی بین دو اتم غیر همنام سازنده ی آن، بارهای جزئی ایجاد می شود. مثل: H - Cl

پیوند کووالانسی

خصلت یونی جزئی :

کمیتی است بر حسب درصد که سهم قطبی بودن یک پیوند کووالانسی را نسبت به قطبی بودن آن، برای هنگامی که کاملاً یونی باشد بیان می کند.

[ دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 10:15 ] [ امیر سلطانیه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

«معلم شهید محمدجواد حسن زاده » ، شهیدی که مدتی نیست از ما جدا شده و جزو همان شهدایی است که مدتی پیش از این در فضای شهر یا کوچه ما نفس می کشیده و ما غافل از حضور او، غرق دل مشغولی های دنیایی خود بودیم، بدون این که بتوانیم حضور او را حس کنیم . راستی تا به حال هیچ فکر کرده اید چطور می توان حضور یک شهید را حس کرد؟ براستی آیا شهدا را می توان درک کرد؟ مگر این ذهن های زنگ زده دنیایی دیگر جایی برای شهدا در خود باقی گذاشته اند؟ آن قدر غرق شده ایم که از محیط اطرافمان بیگانه ایم .مدیون شهدا و خون کسانی نمانیم که برای راحتی و آسایش ما جان بر کف رخت مردانه ی شجاعت و شهادت پوشیدیند و به اعلا علیین پر کشیدند!!!
روحشان غرق در رحمت و جایشان هماره سرخ
یا علی

آموزش شیمی اختصاصی دبیرستان
آموزش مجازی شیمی با استفاده از نرم افزار
آموزش مفاهیم با استفاده از انیمیشن و فیلم
دانلود سوالات و مطالب علمی خلاصه شده

نظرسنجی
دیکشنری آنلاین
فال حافظ
تعبیر خواب

  • خرید vpn
  • قالب وبلاگ